חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שאלות נפוצות

תפיסת מסגרת היא בעצם חיוב מושהה המתבצעת בתחילת העסקה. החיוב עצמו מתבצע רק בסיומה. לביצוע פעולה זו יש צורך באישור חברות האשראי.

קורא מגנטי מצפין מגן על תקשורת הנתונים המתבצעת בין מחשב אישי לבין הקורא המגנטי. הדבר מונע גניבת מידע באמצעות כלים זדוניים ה"מאזינים" לתקשורת הזו. ביולי 2013, יצאו חברות האשראי ושב"א בקריאה לעסקים לעבור לשימוש בקורא מגנטי מצפין, וחיוב של כל עסק חדש, כדי לפתור את נקודת הפירצה הזו. ההוראה הפכה למחייבת עבור בתי מלון, אך עבור עסקים אחרים מדובר רק בהכנה לתקן שאולי יחייב זאת. פלאקארד מספקת ללקוחותיה קורא מצפין מגנטי מבית של JB המאושר על ידי שב"א. לפרטים נוספים אודות קורא כרטיסי אשראי מצפין.
מהו טוקן (Token)? זהו מספר ייחודי שמחליף מספר כרטיס ותוקף עבור מסוף מסויים. השימוש בטוקן מגן על בית העסק, מאחר ואם הוא נגנב או נאבד לא ניתן לעשות בו שימוש מחוץ למסוף של בית העסק. כיצד ניתן לבצע הוראות קבע באמצעות טוקן (Token) ? במסופי הוראת קבע אין דרישה למספר CVV, ולכן ניתן לבצע חיוב באמצעות טוקן בלבד (המחליף את מספר הכרטיס ואת תוקפו). אתרי אינטרנט המעוניינים לבצע רישום ראשוני, ולבצע חיובים חוזרים בשלב מאוחר יותר, נדרשים להחזיק שני מסופים – האחד מייצר בקשת הטוקן לאחר הקלדת ה- CVV, והשני לביצוע פעולות החיוב החוזרות. האם דרוש אישור מחברת האשראי לטוקן ? טוקן שווה ערך ל"מספר כרטיס ותוקף" וניתן לשימוש בבית העסק שיצר אותו בלבד. אין צורך באישור מיוחד על מנת להשתמש בטוקנים.
כן. פלאקארד עובדת שנים ארוכות מול כל חברות כרטיסי האשראי, ומאפשרת סליקה מאובטחת לכל לקוח – סליקה באינטרנט או בעסק עצמו.
לקוחותינו יעידו על השירות האישי והמקצועי שהם זוכים לו, בליווי הצמוד להפעלת המערכת, ובהמשך טיפול מהיר בכל בקשה שמתעוררת. מעבר לכך, לקוחות פלאקארד נהנים מהתאמה מדויקת של הפתרון לצרכים שלהם, ומרוויחים מפתרונות קלים לשימוש שמאפשרים להם להתמקד בפעילות העסקית השוטפת שלהם. ממשק לכל מערכות הניהול והחשבונות השכיחות בשוק, יחד עם מוצרים משלימים כגון התאמות כרטיסי אשראי והפקת חשבוניות דיגיטליות, מספקים ערך גבוהה לכל עסק וארגון.
פלאקארד מספקת מגוון רחב של דוחות המאפשרים לנהל את תזרים האשראי ביעילות – כולל אפשרויות ייחודיות לטיפול בשידורים, בחריגים ועוד. המערכת גם כוללת מערכת ניהול הרשאות כדי להגביל גישה לפי קופה או סוג העובד.
כדי להפעיל מערכת סליקה בעסק יש צורך לפתוח חשבון סליקה בחברות האשראי, ולאחר מכן להפעיל חשבון סליקה בפלאקארד בשירות הלקוחות שלנו. צוות השירות ילווה אתכם בהתקנת התוכנה או בהפעלת המערכת המקוונת, ובזמן קצר תוכלו לבצע חיובים במהירות ובביטחון.
ניתן לבצע חיוב כרטיס אשראי בכל רגע נתון. תאריך ביצוע העסקה יירשם בהתאם לתאריך שידורה לחברות האשראי.
חובה: מס' כרטיס אשראי / סכום / תוקף כרטיס. תעודת זהות ו- cvv לפי ההסכם מול חב' האשראי. כיום, הנטייה של חב' האשראי לחייב את כולם ברישום ת.ז. ו-cvv.
בהתאם לתקן PCI לא ניתן לשמור מספרי כרטיסי אשראי בקופה. חברת פלא-קארד מאפשרת להמיר כרטיס ותוקף לטוקן (מספר ייחודי) אשר ניתן לשימוש בבית העסק שיצר אותו בלבד. את מספר הטוקן ניתן לשמור בקופה.
נתוני האשראי מועברים בצורה מאובטחת אל השרתים של פלאקארד. שם נרשם מספר טוקן (שווה ערך למספר כרטיס ותוקף) שמשמש את העסק לאחר מכן, ומונע את הצורך של העסק לשמור בעצמו את מספר האשראי (התהליך נקרא טוקניזציה). מפלאקארד הנתונים עוברים בחיבור מאובטח אל חברת שב"א ואל חברות האשראי. פלאקארד היא מהחברות הבודדות בישראל העומדות בתקן PCI Level I המחמיר, אשר מבטיח את הצורך בסליקה.
בכרטיסי ויזה, מאסטרקארד, דיינרס ואמקס ישראלי – 3 ספרות בגב הכרטיס. בכרטיסי אמריקן אקספרס חו"ל בלבד – 4 ספרות בקדמת הכרטיס.
כמובן, חברת פלאקארד מספקת מספר שיטות לסליקה באתרי אינטרנט. כל הפתרונות תומכים בתקן PCI והם קלים ומהירים להטמעה.
פלאקארד תספק לכם קוד אותו יש לשלב בעמוד המכירה. הקוד מייצר טופס מאובטח להעברת נתוני האשראי. הטופס קל לשילוב באתר האינטרנט, עומד בתקנים מחמירים של אבטחת מידע, ומאפשר ממשק עם תוכנת ניהול החשבונות שלכם. הסליקה עם פלאקארד חוסכת את הצורך להשקיע באבטחת מידע או יצירת ממשקים ידניים אחרים.
  1. Webservice- מבוססת על הטמעת המערכת באתר הלקוח. שיטה הדורשת הסמכה טכנית, והיא מתאימה במיוחד לאתרי מכירות גדולים ואתרים המבצעים חיובים חוזרים של לקוחות באופן שוטף.
  2. רידיירקט- טופס המאוחסן בשרתי פלאקארד המאובטחים אליו מועבר הלקוח המשלם. ניתן להתאים את עיצוב העמוד לדרישות הלקוח.
  3. Iframe- בדומה לרידיירקט, כל פעילות הסליקה מתבצעת דרך שרתי פלאקארד, אך טופס התשלום מופיע כחלק מאתר הלקוח באמצעות iframe.

– בכל השיטות נתוני אשראי אינם נשמרים במערכת, וכל הפעולות מתבצעות באמצעות טוקן.

פלאקארד מספקת תוספים ומודולים עבור אתרי מכירות שנבנו בפלטפורומות הפופולאריות. התוספים מאפשרים התקנה קלה של סליקת אשראי וכמעט אינם דורשים ידע בתכנות.
שימוש ב- iframe (או redirect) מאפשר לבית העסק לבצע סליקה באתר האינטרנט ללא צורך לעבור הסמכה. שימוש ב- iframe (או redirect) חוסך את הצורך בעיבוד ו/או שמירת פרטי אשראי באתר בית העסק ולכן חוסך את הצורך בהסמכה.
טוקן משמש לשמירת פרטי אשראי בבית העסק בצורה מאובטחת, שימוש בטוקן ב- WebService מאפשר ביצוע סליקה ישירות מאתר האינטרנט של בית העסק ללא שימוש ב- iframe או redirect.
חובה: מס' כרטיס אשראי / סכום / תוקף. תעודת זהות ו- cvv לפי ההסכם מול חב' האשראי. כיום, הנטייה של חב' האשראי לחייב את כולם ברישום ת.ז. ו-cvv
דרישה לתעודת זהות ו/או CVV תלויה בהסכם של בית העסק מול חברת האשראי.
מהי thawte? מערכת הצפנה לשליחת נתונים באינטרנט הנמצאת בשימוש על ידי מערכות פלאקארד. תקן PCI מחייב להציג את חותמת ההצפנה ללקוח במעמד התשלום.
מה הסיכונים בסליקה באינטרנט? במהלך חיוב אשראי באינטרנט נתוני החשבון האישי עוברים על גבי תקשורת ציבורית, שאם לא מפעילים הגנה מתאימה, היא פתוחה לעולם הרחב. המשמעות היא שהאקרים ועבריינים מחכים להזדמנות לגנוב נתונים ממערכות פרוצות. כדי להבטיח סליקה בטוחה יש להשתמש בטופס מאובטח המשדר את הנתונים בהצפנה, ושמירת הנתונים בשרתים מאובטחים – כפי שפלאקארד מבצעת.
לא. אך כאשר הסליקה מבוצעת בשיטת iframe לעיתים תופיע לגולש התראה על חיבור שאינו מאובטח בסוף ביצוע העסקה, וייתכן שהדבר יפריע לחלק מהגולשים. כאשר משתמשים בשיטת redirect אין בעיה בכלל.
כיצד מתבצע ביטול של חיוב ? ביטול החיוב מתבצע על ידי פקודה מול ממשק Webservice או באמצעות מערכת הדוחות. ניתן לבצע ביטול ביום העסקה בלבד. לאחר מכן ביטול מתבצע מול חברת האשראי.
כיצד ניתן להתגבר על טעות בחיוב ? באם החיוב לא בוטל ביום העסקה, ניתן לבצע זיכוי באמצעות תוכנת הניהול של בית העסק או באמצעות תוכנת המדף של פלאקארד.

פלאקארד פיתחה מערכת התאמות כרטיסי אשראי בענן. באמצעות המערכת כל בית עסק יכול לבדוק האם התקבלו כל הכספים עבור העיסקאות אשר שודרו לחברות האשראי/ניכיון.המערכת מאפשרת לבצע מעקב רציף אל מול כל חברות האשראי תוך שהמערכת מנחת ומנטרת את הקבצים אשר התקבלו מחברות האשראי ומיד יכולה לתת לכם אינדיקציה על חריגות ואי התאמות כספיות אותן בית העסק יכול לבדוק ולסגור. בנוסף המערכת יודעת להפיק פקודות יומן ומאפשרת התממשקות אל מול תוכנות הנהלת חשבונות.

זהו קוד שגיאה שמשמש את חברות האשראי להודיע לבית העסק כי חסר הסכם שלא נחתם עימה לסוג כרטיס מסוים. על העסק לפנות לחברת האשראי כדי לקבל את ההסכם החסר.
זהו סירוב, אך ניתן ליצור קשר עם חברת האשראי כדי לקבל אישור עסקה. ניתן לעשות זאת רק בעסקאות פנים אל פנים באמצעות המוכר, ולא בעסקאות באתרי אינטרנט.
סירוב חיוב כרטיס האשראי.
שגיאה 004 מציינת סירוב שהתקבל מחברת האשראי, יש לפנות לחברת האשראי

קוד CVV או תעודת זהות לא מתאימים לכרטיס המוזן.

מספר הכרטיס אינו נכון

זהו קוד שגיאה המוחזר לעסק כאשר לא הוקלד נתון במהלך הסליקה: ת.ז, CVV או שניהם.
שגיאה 058 מציינת שלא הוקלדו 3 ספרות בגב הכרטיס (CVV), דרישה להקלדת CVV תלויה בהגדרות בית העסק בחברות האשראי.
מעוניינים להצטרף?

נדאג שאחד ממומחי המכירות שלנו יחזור אליכם עם הפתרון המתאים ביותר לעסק שלכם.